Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Śr11październik201716:47
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1605 hits
Szkolny Klub Recenzenta

            Wszystkich czytelników biblioteki szkolnej zapraszamy do Szkolnego Klubu Recenzenta! Członkiem klubu może zostać każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, a nawet rodzic. Wystarczy do przeczytanej książki przygotować w formie pisemnej  jej ocenę (recenzję) i dostarczyć ją na nośniku elektronicznym bezpośrednio do biblioteki szkolnej lub do prof. Krzysztofa Andrzejaka. Można przesłać ją też pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kilka uwag:

  • opinie o książkach nie muszą być zbyt długie;                                  
  • wskazane, by chociaż jedna oceniana przez Was książka była wypożyczona z biblioteki szkolnej;
  • każda recenzja musi zawierać Wasze dane (imię, nazwisko i klasę) oraz dane o książce (autor i tytuł); 
  • do tekstu należy dołączyć przynajmniej jedno zdjęcie okładki książki.

         Zachęcamy także do dzielenia się opiniami o różnych wydarzeniach kulturalno-sportowych odbywających się w naszym mieście i okolicach, w których braliście lub chcielibyście wziąć udział. Dotyczy to na przykład przedstawień teatralnych, operowych, muzyczno-tanecznych, koncertów muzyki filharmonicznej i współczesnej, wystaw malarstwa, rzeźby i innych, imprez targowych (np. Targów Multimediów i Rozrywki Poznań Game Arena), ciekawych wykładów lub spotkań z wybitnymi osobowościami oraz wydarzeń sportowych. Warto podzielić się z innymi naszymi zainteresowaniami i wskazać jak można ciekawie i przyjemnie spędzać wolny czas smile

             Przygotowane przez Was recenzje będą umieszczane na stronie ZSGD w zakładce Bibliotekarz poleca.  Raz w semestrze mogą podlegać ocenie nauczycieli języka polskiego.  Decyzję o ocenie i jej wadze nauczyciele podejmą w zależności od ilości i jakości Waszych prac. Na koniec każdego roku szkolnego ogłoszony zostanie zdobywca tytułu: NAJLEPSZY RECENZENT ZSGD.

               Głównym celem naszych działań jest zachęcenie Was do czytania, częstszych odwiedzin biblioteki, zwrócenie uwagi na ciekawe książki i ich popularyzowanie oraz promowanie tych Wydawnictw, które mają ciekawą ofertę dla młodego czytelnika. Oprócz tego, ważną umiejętnością, którą możecie w ten sposób wyćwiczyć, jest umiejętność poprawnego pisania tekstów smile

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i uczestnictwa w tej ciekawej inicjatywie!

akcję koordynują: Krzysztof Andrzejak, Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 516

Wczoraj 612

W tygodniu 1677

W miesiącu 16523

Od początku 2019 roku 629593

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech