Wszystkich czytelników biblioteki szkolnej zapraszamy do Szkolnego Klubu Recenzenta! Członkiem klubu może zostać każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, a nawet rodzic. Wystarczy do przeczytanej książki przygotować w formie pisemnej  jej ocenę (recenzję) i dostarczyć ją na nośniku elektronicznym bezpośrednio do biblioteki szkolnej lub do prof. Krzysztofa Andrzejaka. Można przesłać ją też pocztą elektroniczną na adres: bibliotekazsgd@poznan.pl.

Kilka uwag:

  • opinie o książkach nie muszą być zbyt długie;                                  
  • wskazane, by chociaż jedna oceniana przez Was książka była wypożyczona z biblioteki szkolnej;
  • każda recenzja musi zawierać Wasze dane (imię, nazwisko i klasę) oraz dane o książce (autor i tytuł); 
  • do tekstu należy dołączyć przynajmniej jedno zdjęcie okładki książki.

         Zachęcamy także do dzielenia się opiniami o różnych wydarzeniach kulturalno-sportowych odbywających się w naszym mieście i okolicach, w których braliście lub chcielibyście wziąć udział. Dotyczy to na przykład przedstawień teatralnych, operowych, muzyczno-tanecznych, koncertów muzyki filharmonicznej i współczesnej, wystaw malarstwa, rzeźby i innych, imprez targowych (np. Targów Multimediów i Rozrywki Poznań Game Arena), ciekawych wykładów lub spotkań z wybitnymi osobowościami oraz wydarzeń sportowych. Warto podzielić się z innymi naszymi zainteresowaniami i wskazać jak można ciekawie i przyjemnie spędzać wolny czas smile

             Przygotowane przez Was recenzje będą umieszczane na stronie ZSGD w zakładce Bibliotekarz poleca.  Raz w semestrze mogą podlegać ocenie nauczycieli języka polskiego.  Decyzję o ocenie i jej wadze nauczyciele podejmą w zależności od ilości i jakości Waszych prac. Na koniec każdego roku szkolnego ogłoszony zostanie zdobywca tytułu: NAJLEPSZY RECENZENT ZSGD.

               Głównym celem naszych działań jest zachęcenie Was do czytania, częstszych odwiedzin biblioteki, zwrócenie uwagi na ciekawe książki i ich popularyzowanie oraz promowanie tych Wydawnictw, które mają ciekawą ofertę dla młodego czytelnika. Oprócz tego, ważną umiejętnością, którą możecie w ten sposób wyćwiczyć, jest umiejętność poprawnego pisania tekstów smile

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i uczestnictwa w tej ciekawej inicjatywie!

akcję koordynują: Krzysztof Andrzejak, Małgorzata Sargalska, Dorota Wyrzykiewicz

Biblioteka zaprasza:

poniedziałek, wtorek, piątek
od 9:00 do 14:00
środa, czwartek
od 9:00 do 15:00

Biblioteka szkolna wraz z czytelnią posiada bogaty księgozbiór i zbiór czasopism, dostęp do komputera z internetem. Dysponujemy 18 000 egzemplarzy książek.

Lektury On-Line

Wolne Lektury:
Lektury on-line:
Wirtualna Biblioteka
Literatury Polskiej:
Lektury dla Szkoły Podstawowej:
Lekturyonline.pl: 

Zobacz nas na:

Biblioteki cyfrowe

Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa
Biblioteka Raczyńskich
Biblioteka PTPN 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna
i Centrum Animacji Kultury 
Biblioteka Pedagogiczna 
Biblioteka Kórnicka 
Biblioteka Publiczna w Kórniku
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 
Uniwersytet Ekonomiczny
Politechnika Poznańska 
Akademia Wychowania Fizycznego 
Uniwersytet Przyrodniczy 
Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Artystyczny 
 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.