Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
niedziela8październik201722:43
Information
Bibliotekarz poleca
Dorota Wyrzykiewicz
731 odsłon

           30 września w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyła się premiera słynnego musicalu Nine. Wystawiono go po raz pierwszy na Broadwayu w 1982 roku. Zagrany został prawie 800 razy i zdobył prestiżową nagrodę Tony w pięciu kategoriach, w tym za najlepszy musical.

         Okrzyknięty arcydziełem, Nine stanowi zarazem najważniejsze dokonanie w dorobku scenicznym Maury'ego Yestona, autora muzyki i tekstów piosenek, kompozytora innych znanych broadwayowskich przebojów. Sztuka doczekała się też wersji filmowej w 2009 roku, wyreżyserowanej przez Roba Marshalla, w której zagrały m.in. Sophia Loren, Penelope Cruz i Marion Cotillard. 

                 O czym właściwie jest przedstawienie Nine?

         Spektakl opowiada o kryzysie wieku średniego, późnym dojrzewaniu i kryzysie twórczym znanego włoskiego reżysera filmowego i celebryty, nie zapominając jednocześnie, że jest to jednak komedia. Główny bohater Nine - Guido Contini (Damian Aleksander będącym jedynym mężczyzną na scenie) - w przeddzień swoich 40. urodzin staje twarzą w twarz z kryzysem wieku średniego. Chce nakręcić nowy, dziewiąty film w swojej karierze, ale nie ma na niego pomysłu. Chciałby powiedzieć wszystko, a nie ma już nic do powiedzenia. W dodatku jego żona Luisa, była aktorka, zastanawia się nad porzuceniem męża. Na horyzoncie pojawią się inne kobiety: kochanka Carla Albanese, muza Claudia Nardi i producentka jego filmu La Fleur, które w głowie Guida mieszają się ze wspomnieniami jego czułej i kochającej matki oraz tajemniczej Saraghiny.

          Ja mogłam podziwiać poznańską wersję musicalu Nine  w sobotę 7 października. Wyreżyserował ją Jacek Mikołajczyk (Zakonnica w przebraniu, Rodzina Addamsów), kierownikiem muzycznym spektaklu jest Piotr Deptuch, za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska, scenografię projektuje Mariusz Napierała, a kostiumy Agata Uchman. Realizatorzy ci współpracowali już wcześniej przy premierach musicalowych, takich jak: Jekyll&Hyde, Evita czy Jesus Christ Superstar. Podczas spektaklu zagrano takie hity, jak: Be Italian, Unusual Way czy Only with You. Wszystkie w polskiej wersji językowej autorstwa Jacka Mikołajczyka. Obsada została wyłoniona w marcu w drodze ogólnopolskiego castingu. Moim zdaniem największe brawa należą się rewelacyjnej Barbarze Melcer, którą wcześniej oglądałam w przedstawieniu Mamma Mia w Teatrze Muzycznym Roma, a większa część publiczności mogła ją zobaczyć w programie telewizyjnym Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie pokazała cały wachlarz swoich aktorskich możliwości.

              Musical Nine będzie można oglądać na deskach poznańskiego Teatru Muzycznego przez kolejnych kilka miesięcy. To trzeba zobaczyć smile Gorąco polecam!

 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 633

Wczoraj 920

W tygodniu 1553

W miesiącu 14710

Od początku 2019 roku 14937

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech