Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Pt6październik201709:44
Information
Bibliotekarz poleca
Małgorzata Sargalska
1915 hits
"Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman

     Zostań, jeśli kochasz Gayle Forman to niezapomniana powieść amerykańskiej pisarki, która doskonale wpisuje się w popularny nurt literatury zwany young adults.

     Young adults to książki skierowane do młodych dorosłych, traktujące o ich problemach związanych z dorastaniem. Pierwszych zauroczeniach, pocałunkach, ale także przeszkodach piętrzących się przed młodymi ludźmi, wchodzącymi w dorosłość.

      Mia, główna bohaterka Zostań, jeśli kochasz, to utalentowana wiolonczelistka, której pasją jest muzyka poważna. W szkole poznaje Adama, żywiołowego wokalistę zespołu rockowego. Wydaje się, że całkowicie się od siebie różnią, jak ogień i woda. Często jednak przeciwieństwa się przyciągają, jak to w życiu bywa. Młodzi ludzie zbliżają się do siebie, ponieważ uświadamiają sobie, że jednak coś ich łączy – oddanie całego serca Muzyce.

     Książka rozpoczyna się jak typowy romans dla nastolatków. Jednak problemy, które pojawiają się na drodze miłości naszych bohaterów, często przerosłyby niejednego dorosłego...

      Zostań, jeśli kochasz to powieść o dorastaniu, pierwszej miłości, ale także o trudnych wyborach, śmierci, a także świadomości, że na niektóre rzeczy nie mamy wpływu. Czasami jedna chwila może całkowicie zmienić uporządkowany świat człowieka. Czy warto żyć, gdy straciło się wszystko? Na to i inne pytania musi sobie odpowiedzieć Mia...

     Gorąco Was zachęcam do przeczytania tej powieści. Będziecie przeżywać wszystkie emocje razem z bohaterką. Śmiać się i płakać, wzruszać się i zastanawiać, co byście zrobili na miejscu tej doświadczonej przez los dziewczyny. Przecież ona mogłaby być waszą przyjaciółką...

     Gayle Forman opisała dalsze losy bohaterki w książce Wróć, jeśli pamiętasz. Myślę, że jeśli dacie się porwać magii tej wspaniałej powieści, to będziecie chcieli wiedzieć, jak potoczyło się życie Mii.

      A więc... ruszamy do biblioteki po te niesamowite książki!!!

      Życzę niezapomnianych doznań czytelniczych !!!

 

 

 

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech