Szkolna drużyna strzelecka ZSGD okazała się w tym sezonie najlepsza i pobiła swój wynik z zeszłego roku! W dniu 30 maja br. o godz. 17.00 odbyło się uroczyste zakończenie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej 2016/2017 organizowanej przez Wojewódzki Związek Wielkopolski LOK dla wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z Poznania i okolic.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:

I drużyna: Klaudia Begier, Wojtek Gołębiewski, Dominika Gramza, Klaudia Łodyga, Adam Maćkowiak, Bartłomiej Przysło

II drużyna: Dominik Dudziak, Grzegorz Bobkowski, Jan Ferfet, Patrycja Lisiak, Filip Majorek, Agata Matela

      W kategorii drużynowej wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła I drużyna ZSGD z dorobkiem 2744 punktów. Tak, jak w zeszłym roku, byliśmy najlepsi i ponownie stanęliśmy na najwyższym podium. Natomiast II drużyna ZSGD zajęła czwarte miejsce zdobywając 2169 punktów. Wyżej wymienionym uczniom serdecznie gratulujemy!

      W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Wojtek Gołębiewski z klasy 2gw. Zawodnik otrzymał 443 punkty, czym potwierdził swoją znakomitą formę z zeszłego roku. W ubiegłym roku Wojtek zajął III miejsce, co oznacza że od tego czasu zrobił ogromny progres, doskonaląc przez cały rok szkolny swoje umiejętności na zajęciach dydaktycznych na strzelnicy. Drugie miejsce zdobyła Klaudia Łodyga z klasy 2ga gromadząc na swoim koncie aż 438 punktów. Okazało się, że wspaniałymi strzelcami mogą być uczniowi nie tylko z klas wojskowych, a strzelectwo, jako dyscyplina sportowa, może być wielką pasją każdego ucznia naszej szkoły, bez względu na płeć. Ponoć lepszymi strzelcami są właśnie kobiety! Moim zaś zadaniem jest szukać takich wyjątkowych zawodników we wszystkich klasach naszej szkoły, a jest w czym wybierać, wierzcie mi!

      W kolejnym roku szkolnym trudno nam będzie poprawić wynik, bo lepiej niż w tym roku być już nie może, zdobyliśmy bowiem najwyższe laury w obu kategoriach strzeleckich! Sportowe trofea można podziwiać w gablocie Szkolnego Koła Strzeleckiego.

Zwycięzcom indywidualnym i obu drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy powtórzenia wyników w przyszłym roku!

    

Pisaliśmy też

Strażak - absolwent naszej szkoły

Strażak - absolwent naszej szkoły

Czytaj więcej
DZIEŃ TYGRYSA (GALERIA)

DZIEŃ TYGRYSA (GALERIA)

Czytaj więcej
Praktyki we Włoszech i Irlandii

Praktyki we Włoszech i Irlandii

Czytaj więcej
Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

Czytaj więcej
Podsumowanie obozu w Osiecznej

Podsumowanie obozu w Osiecznej

Czytaj więcej

W szkole ZSGD

Medale naszych lekkoatletów

Medale naszych lekkoatletów

Czytaj więcej
Strażak - absolwent naszej szkoły

Strażak - absolwent naszej szkoły

Czytaj więcej
DZIEŃ TYGRYSA (GALERIA)

DZIEŃ TYGRYSA (GALERIA)

Czytaj więcej
Konferencja

Konferencja

Czytaj więcej
Sukces na zawodach rezerwisów!

Sukces na zawodach rezerwisów!

Czytaj więcej
Praktyki we Włoszech i Irlandii

Praktyki we Włoszech i Irlandii

Czytaj więcej
Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

Czytaj więcej
Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Czytaj więcej
Szósta drużyna w Polsce

Szósta drużyna w Polsce

Czytaj więcej
Bieg wokół Jeziora Rusałka

Bieg wokół Jeziora Rusałka

Czytaj więcej

Najnowsze

Medale naszych lekkoatletów

Medale naszych lekkoatletów

Czytaj więcej
Strażak - absolwent naszej szkoły

Strażak - absolwent naszej szkoły

Czytaj więcej
DZIEŃ TYGRYSA (GALERIA)

DZIEŃ TYGRYSA (GALERIA)

Czytaj więcej
Konferencja

Konferencja

Czytaj więcej
Sukces na zawodach rezerwisów!

Sukces na zawodach rezerwisów!

Czytaj więcej

Najczęściej czytane

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Czytaj więcej
Ciao Italia! (GALERIA)

Ciao Italia! (GALERIA)

Czytaj więcej
Wymiana międzyszkolna

Wymiana międzyszkolna

Czytaj więcej
Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Czytaj więcej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.