Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 5.00 (1 głosowało)
Wt29listopad201622:29
Information
Bibliotekarz poleca
Krzysztof Andrzejak
1850 hits
Biblioteka-Audioteka

Biblioteka szkolna, popierając działania uczniowskiego samorządu dotyczące krzewienia kultury muzycznej, również podejmować będzie zabiegi popularyzatorskie odnośnie tej właśnie dziedziny.

Dziś pani profesor Wioletta Górska opowie, co jej w duszy gra:

W niedzielny wieczór 6 listopada byłam na fantastycznym, jak się okazało, koncercie zespołu „Audiofeels on the rocks”.

 Młodzieży na pewno jest on znany, ja ich usłyszałam pierwszy raz,  mimo iż grają
od 2007 roku. „Audiofeels” to zespół, który „uprawia” vocal play. Ten rodzaj koncertowania polega na używaniu głosu nie tylko do śpiewania, ale również do imitowania instrumentów, np. perkusji i basu. Koncert odbył się w Sali Ziemi na Targach Poznańskich, przy pełnej widowni, a słuchacze - ku mojemu zaskoczeniu - byli w wieku od 15 do 65 lat!!!

 „ Audiofeels” przygotował  ciekawe aranżacje utworów znanych zespołów światowego rocka, m.in. Queen, Red Hot Chili Peppers, U2, Dawida Bowie, GUNS,n Roses, czy świetne wykonanie „Ściany” zespołu Pink Floyd. Podczas koncertu zespołowi towarzyszył Chór UAM oraz orkiestra kameralna. Koncert trwał ponad dwie godziny, a na bis zaśpiewano perfekcyjnie „ Schody do nieba” zespołu Led Zeppelin.

 Jestem pod wielkim wrażeniem koncertu zespołu i polecam tę grupę, a okazja do słuchania nadarzy się w marcu. O biletach trzeba już myśleć, bo sprzedają się  jak „świeże bułeczki”.

Ale wcześniej bo w lutym, można się wybrać (i ja to zrobię) na występ NARODOWEGO BALETU GRUZIŃSKIEGO!!!  Jest to unikalne widowisko, podczas którego na scenie występuje 100 tancerzy.

W jednej z prasowych recenzji napisano: „Występ grupy Sukhishvili to spektakularne i bardzo dynamiczne show dla całej rodziny: od dzieci po seniorów. Nie ma czasu na nudę. Są elementy sztuk walki, akrobacje. W dodatku tancerze mają przepiękne, bardzo dopracowane, kolorowe kostiumy.”

Zatem jeszcze raz polecam

Wioletta Górska

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Wypożycz książkę online:

Możesz wypożyczyć lekturę lub ciekawą książkę przez internet. >>>Wejdź do naszej biblioteki<<<<

Jesteśmy też na facebooku

Facebook naszej biblioteki >>> >>>TUTAJ<<<<

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech