Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Śr2listopad201612:46
Information
Projekty miedzyszkolne
mgr Żaneta Siberna-Wolitzki mgr Renata Zapotoczna
3189 hits
V Edycja projektu edukacyjnego "I ty możesz zostać geodetą"

25 października br. w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych  im. Rudolfa Modrzejewskiego w Poznaniu zrealizowana została V edycja projektu edukacyjnego      „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ GEODETĄ”, w której wzięli udział uczniowie z poznańskich szkół: Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia, Gimnazjum nr 50 im. Lotnictwa Polskiego, Gimnazjum nr 56 im. Józefa Wybickiego oraz Gimnazjum im. płk. Kazimierza Zenktelera w Buku. 

Po przywitaniu Gości przez Panią Dyrektor ZSGD - mgr inż. Małgorzatę Lorek, młodzież wysłuchała prelekcji panów:  mgr inż. Macieja Durskiego -  prezesa zarządu Lafrentz Polska S.A., mgr inż. Mariusza Kaczmarka – nauczyciela przedmiotów drogowych oraz mgr inż. Marcina Kostucha – przedstawiciela firmy Skanska - na temat nauki w zawodzie geodety i drogowca oraz aktualnej sytuacji na rynku pracy w tej branży.

Młodzi ludzie obejrzeli również ciekawe prezentacje multimedialne na temat zawodu geologa i geodety - przygotowane przez panią mgr inż. Wiolettę Górską  i pana mgr inż. Leszka Zawilskiego – nauczycieli przedmiotów geodezyjnych, a następnie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Technikum Pojazdów Samochodowych przedstawioną przez pana mgr inż. Jarosława Grzeszczyka.  Z kolei pan mgr Łukasz Tylak – nauczyciel wychowania fizycznego - zachęcił gimnazjalistów do kontynuowania nauki w klasie sportowej o profilu siatkarsko-tanecznym w naszym XVIII LO. Nietypową atrakcję stanowiło pojawienie się wśród zaproszonych gości absolwenta ZSGD - Piotra Reissa - wychowanka Lecha Poznań i króla strzelców polskiej Ekstraklasy, który w sali gimnastycznej strzelał rzuty karne do bramek gimnazjalistów, a następnie rozdawał im autografy ze swoim zdjęciem.

Podczas krótkiej przerwy zaproszeni goście ugoszczeni zostali pysznym ciastem, sałatkami oraz kanapkami przygotowanymi przez uczniów ZSGD oraz zespół znakomitych kucharzy ze szkolnego internatu.

W drugiej części spotkania pani mgr Żaneta Siberna-Wolitzkikoordynator projektu – podzieliła gimnazjalistów na grupy, które zwiedziły doskonale wyposażone warsztaty samochodowe naszej szkoły i obejrzały ciekawe makiety dróg, budynków i mostów w sali pana mgr inż. Marka Lorka – nauczyciela przedmiotów drogowych.  Na młodych ludziach ogromne wrażenie wywarł bezpośredni kontakt  ze sprzętem geodezyjnym znajdującym się w naszym szkolnym muzeum instrumentów geodezyjnych (jedynym w Polsce), który miał miejsce pod czujnym okiem  pana geodety – mgr inż. Leszka Zawilskiego i jego asystenta - ucznia z klasy geodezyjnej o profilu wojskowym - Łukasza Kołodziejskiego.

Mamy nadzieję, że gimnazjaliści, którzy tak tłumnie odwiedzili naszą Szkołę, we wrześniu nowego roku zasiądą w ławach ZSGD już jako nasi uczniowie.

Koordynatorki projektu:

mgr Żaneta Siberna-Wolitzki

mgr Renata Zapotoczna

DSC_0048-Copy.JPG DSC_0049-Copy.JPG DSC_0050-Copy.JPG

DSC_0054-Copy.JPG DSC_0056-Copy.JPG DSC_0057-Copy.JPG

DSC_0058-Copy.JPG DSC_0059-Copy.JPG DSC_0064-Copy.JPG

DSC_0065-Copy.JPG DSC_0072-Copy.JPG DSC_0081-Copy.JPG

DSC_0083-Copy.JPG DSC_0084-Copy.JPG DSC_0088-Copy.JPG

DSC_0091-Copy.JPG DSC_0105-Copy.JPG DSC_0117-Copy.JPG

DSC_0121-Copy.JPG DSC_0122-Copy.JPG DSC_0126-Copy.JPG

DSC_0127-Copy.JPG DSC_0128-Copy.JPG DSC_0136-Copy.JPG

DSC_0137-Copy.JPG DSC_0145-Copy.JPG DSC_0147-Copy.JPG

DSC_0148-Copy.JPG DSC_0149-Copy.JPG DSC_0153-Copy.JPG

DSC_0168-Copy.JPG DSC_0170-Copy.JPG DSC_0171-Copy.JPG

DSC_0175-Copy.JPG DSC_0176-Copy.JPG DSC_0178-Copy.JPG

DSC_0179-Copy.JPG DSC_0180-Copy.JPG DSC_0181-Copy.JPG

DSC_0182-Copy.JPG

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech