Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Wt1listopad201605:02
Information
Bibliotekarz poleca
Krzysztof Andrzejak
1719 hits
Bitwy morskie w bibliotece (Galeria)

"World of Warships" to zdobywająca w ostatnich miesiącach coraz większą popularność sieciowa gra akcji, której uczestnicy toczą morskie boje w wirtualnej rzeczywistości. Bohaterami tych zmagań są przede wszystkim okręty wojenne,

a właściwie doskonale opracowane grafiki, w szczegółowy sposób odzwierciedlające ich rzeczywiste pierwowzory. Biblioteka szkolna ma również do zaoferowania coś z tej tematyki. W przyszłym miesiącu (w grudniu), wystawione tam zostaną rendery pokazujące słynne okręty drugiej wojny światowej, autorstwa znakomitych grafików komputerowych - Waldemara Góralskiego (redaktora naczelnego czasopisma "Okręty"), który specjalizuje się w tworzeniu wirtualnych modeli, oraz Piotra Forkasiewicza, umieszczającego owe modele w wirtualnej morskiej przestrzeni.

                Oprócz tego, polecamy korzystanie z naszego księgozbioru, w którym także można znaleźć sporo materiałów o tematyce wojennomorskiej. Posiadamy m.in. książki autorstwa Jerzego Pertka, poznańskiego pisarza i publicysty, na którego twórczości wychowały się pokolenia polskich miłośników morza. Warto zaznaczyć, że literacka pracownia (i zarazem miejsce zamieszkania) J. Pertka znajdowała się kilkaset metrów od naszej szkoły. Księgozbiór wojennomorski obejmuje również pozycje innych pisarzy, a tematyka tych dzieł dotyczy historii działań na morzu, budowy okrętów, szczegółów dotyczących uzbrojenia i wielu innych aspektów marynistycznych. Czyli wszystko w sam raz dla nie tylko miłośników morza, ale także dla miłośników wojskowości. A żołnierzy w naszej szkole nie brakuje :)

                Częstokroć bywa, że zainteresowanie literaturą o morzu jest drogą do innych zamiłowań, na przykład do żeglowania, bądź modelarstwa okrętowego, a w tych przypadkach wkraczamy również w niezwykły świat. I wcale już nie wirtualny.

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech