Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Śr15czerwiec201604:37
Information
Biblioteka
Dorota Wyrzykiewicz
1548 hits
Wystawa z okazji 90. rocznicy urodzin Marilyn Monroe

  W 90. rocznicę przyjścia na świat Marilyn Monroe biblioteka szkolna przygotowała dla Was niespodziankę - galerię mniej popularnych fotografii aktorki. Takiej Marilyn nie znaliście!

 Ta legendarna blondynka urodziła się 1 czerwca 1926 roku. Gdyby żyła, dziś obchodziłaby 90. urodziny.

 Jeszcze za życia Marilyn zapracowała sobie na status postaci będącej wręcz elementem popkultury. Po śmierci aktorki wielu artystów poświęciło jej swoje prace – od Andy’ego Warhola, po muzyków z Madonną i jej „Material Girl” na czele. Piosenki Marilyn poświęcili również Elton John, tworząc utwór „Candle in the Wind”, Vanessa Paradis – „Marilyn et John”, Lady Gaga – „Dance in the Dark”, Lana Del Rey, Pharrell Williams, a nawet Nicki Minaj. Nie da się również zapomnieć utworu z naszego rodzimego podwórka – „Z twarzą Marilyn Monroe” grupy Myslovitz.

  Wystawa z okazji 90. rocznicy urodziny Marilyn Monroe cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Można ją zobaczyć w holu biblioteki szkolnej. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z wystawą! 

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych wakacji, oczywiście z dobrą książką!
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

 

 

 

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech