W życiu każdego człowieka przychodzi moment na podjęcie ważnych decyzji. Znajdując się na rozstaju dróg staramy się wybrać prawidłową ścieżkę. Tak właśnie się stało gdy Piotr Reiss ukończył, jeszcze wtedy 8 letnią szkołę podstawową.

Zżyty z kolegami zaczął planować najbliższą mu wtedy przyszłość.

            Moja decyzja była uwarunkowana wieloma czynnikami – jednym z nich, i zarazem najważniejszym, była możliwość połączenia edukacji z treningami piłki nożnej.Wybrałem  Zasadniczą Szkołę Samochodową przy Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych. – wspomina z uśmiechem na twarzy król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/2007. – Szkoła była świetna, a dni w niej spędzone pamiętam do dziś. Zawsze panowała tam atmosfera sprzyjająca nie tylko nauce, ale i realizowaniu szeroko pojętych praw młodości. Nigdy nie zapomnę naszego Pana Profesora… Pałając miłością do wykładanego przez siebie przedmiotu często zatracał się we własnych monologach nie zwracając uwagi na uczniów. Do dziś bawi mnie lekcja, podczas której opowiadając jedną ze swoich historii nie zauważył, że wyszedłem z klasy przez okno! – dodaje rozbawiony. – To nie tylko wspaniałe czasy młodości, szalonych pomysłów, ale i wyjątkowych znajomości. Po dziś dzień ciepło wspominam mecze rozegrane na hali z trybunami, która należała do Technikum Geodezyjno-Drogowego. Warto zaznaczyć, że uczyło się tam kilku koszykarzy Lecha. Korzystając z gościnności przez jakiś czas zacząłem uprawiać koszykówkę. Jeśli chodzi o kwestie nauki, w szkole zawodowej nigdy nie miałem z nią problemów. Świadomy swojej miłości do futbolu, zawsze starałem się wynosić najwięcej z lekcji, tak aby popołudnia spędzać na ukochanej murawie.

            Dziś, z perspektywy czasu, starając się ocenić trafność moich decyzji, jestem dumny z tego, że pomimo moich marzeń i towarzyszącej im determinacji priorytetem była dla mnie edukacja. Szkoły zawodowe to według mnie bardzo dobry wybór – uczą profesji, które z roku na rok są coraz bardziej pożądane. Mając fach w ręku można pozyskać naprawę dobrą pozycję na rynku pracy. A więc – Szacun dla zawodowców! 

Pisaliśmy też

Maturzyści zakończyli naukę

Maturzyści zakończyli naukę

Czytaj więcej
Drzwi otwarte

Drzwi otwarte

Czytaj więcej
Umysły ścisłe ZSGD

Umysły ścisłe ZSGD

Czytaj więcej
Przed wyjazdem

Przed wyjazdem

Czytaj więcej
Dyskusja samorządów

Dyskusja samorządów

Czytaj więcej

W szkole ZSGD

Maturzyści zakończyli naukę

Maturzyści zakończyli naukę

Czytaj więcej
Drzwi otwarte

Drzwi otwarte

Czytaj więcej
Umysły ścisłe ZSGD

Umysły ścisłe ZSGD

Czytaj więcej
Przed wyjazdem

Przed wyjazdem

Czytaj więcej
Dyskusja samorządów

Dyskusja samorządów

Czytaj więcej
Zwiastun filmu studniówkowego

Zwiastun filmu studniówkowego

Czytaj więcej
Tydzień Patrona w ZSGD

Tydzień Patrona w ZSGD

Czytaj więcej
Reggio Emillia (Galeria)

Reggio Emillia (Galeria)

Czytaj więcej
Zagraniczne praktyki (Galeria)

Zagraniczne praktyki (Galeria)

Czytaj więcej
Koncert charytatywny

Koncert charytatywny

Czytaj więcej

Najnowsze

Maturzyści zakończyli naukę

Maturzyści zakończyli naukę

Czytaj więcej
Drzwi otwarte

Drzwi otwarte

Czytaj więcej
Umysły ścisłe ZSGD

Umysły ścisłe ZSGD

Czytaj więcej
Przed wyjazdem

Przed wyjazdem

Czytaj więcej
Dyskusja samorządów

Dyskusja samorządów

Czytaj więcej

Najczęściej czytane

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Czytaj więcej
Ciao Italia! (GALERIA)

Ciao Italia! (GALERIA)

Czytaj więcej
Wymiana międzyszkolna

Wymiana międzyszkolna

Czytaj więcej
Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Czytaj więcej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.