Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Powered By GSpeech

 

 W życiu każdego człowieka przychodzi moment na podjęcie ważnych decyzji. Znajdując się na rozstaju dróg staramy się wybrać prawidłową ścieżkę. Tak właśnie się stało gdy Piotr Reiss ukończył, jeszcze wtedy 8 letnią szkołę podstawową.

Zżyty z kolegami zaczął planować najbliższą mu wtedy przyszłość.

            Moja decyzja była uwarunkowana wieloma czynnikami – jednym z nich, i zarazem najważniejszym, była możliwość połączenia edukacji z treningami piłki nożnej.Wybrałem  Zasadniczą Szkołę Samochodową przy Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych. – wspomina z uśmiechem na twarzy król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/2007. – Szkoła była świetna, a dni w niej spędzone pamiętam do dziś. Zawsze panowała tam atmosfera sprzyjająca nie tylko nauce, ale i realizowaniu szeroko pojętych praw młodości. Nigdy nie zapomnę naszego Pana Profesora… Pałając miłością do wykładanego przez siebie przedmiotu często zatracał się we własnych monologach nie zwracając uwagi na uczniów. Do dziś bawi mnie lekcja, podczas której opowiadając jedną ze swoich historii nie zauważył, że wyszedłem z klasy przez okno! – dodaje rozbawiony. – To nie tylko wspaniałe czasy młodości, szalonych pomysłów, ale i wyjątkowych znajomości. Po dziś dzień ciepło wspominam mecze rozegrane na hali z trybunami, która należała do Technikum Geodezyjno-Drogowego. Warto zaznaczyć, że uczyło się tam kilku koszykarzy Lecha. Korzystając z gościnności przez jakiś czas zacząłem uprawiać koszykówkę. Jeśli chodzi o kwestie nauki, w szkole zawodowej nigdy nie miałem z nią problemów. Świadomy swojej miłości do futbolu, zawsze starałem się wynosić najwięcej z lekcji, tak aby popołudnia spędzać na ukochanej murawie.

            Dziś, z perspektywy czasu, starając się ocenić trafność moich decyzji, jestem dumny z tego, że pomimo moich marzeń i towarzyszącej im determinacji priorytetem była dla mnie edukacja. Szkoły zawodowe to według mnie bardzo dobry wybór – uczą profesji, które z roku na rok są coraz bardziej pożądane. Mając fach w ręku można pozyskać naprawę dobrą pozycję na rynku pracy. A więc – Szacun dla zawodowców! 

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Powered By GSpeech

Pisaliśmy też

Boże Narodzenie (Galeria)

Boże Narodzenie (Galeria)

Jesteśmy już kadetami

Jesteśmy już kadetami

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Zdobywamy Nowe Umiejętności

W szkole ZSGD

Boże Narodzenie (Galeria)

Boże Narodzenie (Galeria)

Jesteśmy już kadetami

Jesteśmy już kadetami

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Klasy Mundurowe mają Swojego Kapelana

Klasy Mundurowe mają Swojego Kapelana

Szlakiem linii kolejowej 281 (GALERIA)

Szlakiem linii kolejowej 281 (GALERIA)

Z „Mazurkiem Dąbrowskiego” (GALERIA)

Z „Mazurkiem Dąbrowskiego” (GALERIA)

Wspomnienia z praktyk zagranicznych.

Wspomnienia z praktyk zagranicznych.

Złoto w Piłce Ręcznej

Złoto w Piłce Ręcznej

Najnowsze

Boże Narodzenie (Galeria)

Boże Narodzenie (Galeria)

Jesteśmy już kadetami

Jesteśmy już kadetami

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

II Festiwal Piosenki Patriotycznej

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

XV Integracyjna Parada szkół wojskowym

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Zdobywamy Nowe Umiejętności

Najczęściej czytane

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Ciao Italia! (GALERIA)

Ciao Italia! (GALERIA)

Wymiana międzyszkolna

Wymiana międzyszkolna

Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Powered By GSpeech