W życiu każdego człowieka przychodzi moment na podjęcie ważnych decyzji. Znajdując się na rozstaju dróg staramy się wybrać prawidłową ścieżkę. Tak właśnie się stało gdy Piotr Reiss ukończył, jeszcze wtedy 8 letnią szkołę podstawową.

Zżyty z kolegami zaczął planować najbliższą mu wtedy przyszłość.

            Moja decyzja była uwarunkowana wieloma czynnikami – jednym z nich, i zarazem najważniejszym, była możliwość połączenia edukacji z treningami piłki nożnej.Wybrałem  Zasadniczą Szkołę Samochodową przy Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych. – wspomina z uśmiechem na twarzy król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/2007. – Szkoła była świetna, a dni w niej spędzone pamiętam do dziś. Zawsze panowała tam atmosfera sprzyjająca nie tylko nauce, ale i realizowaniu szeroko pojętych praw młodości. Nigdy nie zapomnę naszego Pana Profesora… Pałając miłością do wykładanego przez siebie przedmiotu często zatracał się we własnych monologach nie zwracając uwagi na uczniów. Do dziś bawi mnie lekcja, podczas której opowiadając jedną ze swoich historii nie zauważył, że wyszedłem z klasy przez okno! – dodaje rozbawiony. – To nie tylko wspaniałe czasy młodości, szalonych pomysłów, ale i wyjątkowych znajomości. Po dziś dzień ciepło wspominam mecze rozegrane na hali z trybunami, która należała do Technikum Geodezyjno-Drogowego. Warto zaznaczyć, że uczyło się tam kilku koszykarzy Lecha. Korzystając z gościnności przez jakiś czas zacząłem uprawiać koszykówkę. Jeśli chodzi o kwestie nauki, w szkole zawodowej nigdy nie miałem z nią problemów. Świadomy swojej miłości do futbolu, zawsze starałem się wynosić najwięcej z lekcji, tak aby popołudnia spędzać na ukochanej murawie.

            Dziś, z perspektywy czasu, starając się ocenić trafność moich decyzji, jestem dumny z tego, że pomimo moich marzeń i towarzyszącej im determinacji priorytetem była dla mnie edukacja. Szkoły zawodowe to według mnie bardzo dobry wybór – uczą profesji, które z roku na rok są coraz bardziej pożądane. Mając fach w ręku można pozyskać naprawę dobrą pozycję na rynku pracy. A więc – Szacun dla zawodowców! 

Pisaliśmy też

Praktyki we Włoszech i Irlandii

Praktyki we Włoszech i Irlandii

Czytaj więcej
Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Czytaj więcej
Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Czytaj więcej
Szósta drużyna w Polsce

Szósta drużyna w Polsce

Czytaj więcej

W szkole ZSGD

Praktyki we Włoszech i Irlandii

Praktyki we Włoszech i Irlandii

Czytaj więcej
Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Czytaj więcej
Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Czytaj więcej
Szósta drużyna w Polsce

Szósta drużyna w Polsce

Czytaj więcej
Bieg wokół Jeziora Rusałka

Bieg wokół Jeziora Rusałka

Czytaj więcej
Konkurs wiedzy o Francji

Konkurs wiedzy o Francji

Czytaj więcej
Podsumowanie obozu w Osiecznej

Podsumowanie obozu w Osiecznej

Czytaj więcej
Warsztaty  kulinarne „Specjalności  kuchni  francuskiej

Warsztaty kulinarne „Specjalności kuchni francuskiej"

Czytaj więcej
Maturzyści zakończyli naukę

Maturzyści zakończyli naukę

Czytaj więcej

Najnowsze

Praktyki we Włoszech i Irlandii

Praktyki we Włoszech i Irlandii

Czytaj więcej
Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Czytaj więcej
Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Poznania

Czytaj więcej
Szósta drużyna w Polsce

Szósta drużyna w Polsce

Czytaj więcej

Najczęściej czytane

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Klasy maturalne zakończyły rok szkolny

Czytaj więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego

Czytaj więcej
Ciao Italia! (GALERIA)

Ciao Italia! (GALERIA)

Czytaj więcej
Wymiana międzyszkolna

Wymiana międzyszkolna

Czytaj więcej
Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Odwiedził nas nasz absolwent Piotr Reiss.

Czytaj więcej

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.