Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
czwartek14styczeń201608:58
Information
Uroczystości szkolne
Opracowali: B. Pigla i A. Ławniczak kl. 2GD
1507 odsłon


 Jak powszechnie wiadomo, grudzień to początek zimy, ale okres ten bardziej charakteryzują Święta Bożego Narodzenia.


  Jest to czas bliskości, a także czas, w którym odgrywane są różne świąteczne przedstawienia nazywane jasełkami.
 Również w naszej szkole nie obyło się bez tego szczególnego wydarzenia. Po licznych godzinach prób pod kierownictwem naszych pań profesor nadszedł moment przedstawiania. Odbyło się ono 16.12.2015 roku w naszej szkolnej świetlicy, a widzami były dzieci z pobliskiego Przedszkola nr 58. Występ wypadł bez zarzutu, dzieci były niezwykle zadowolone, choć chwilami nieco przestraszone, gdyż nasze diabły grały niezwykle realistycznie. Po zakończeniu jasełek zrobiliśmy wspólne zdjęcia, po czym zaprosiliśmy przedszkolaków na krótkie warsztaty artystyczne.
Natomiast przed uczniami naszej placówki mieliśmy przyjemność zaprezentować się 13.01.2016 roku. Mimo minimalnych braków kadrowych poradziliśmy sobie doskonale, lecz nie byłoby to możliwe bez dublerów, którzy wręcz spadli nam nieba.
Miejmy nadzieję, że za rok również będziemy mieli okazję wystąpić przed równie wspaniałą publicznością.
Obsada ról:

- Trzej Królowie: P. Siepa, A. Witkowski, D. Danielewski

- Królewna: R. Woś/P. Krause

- Maryja: O. Henschke

- Józef: S. Fijałkowski

- Pastuszkowie: J. Ferfet, P. Matysiak, F. Majorek, K. Grylewicz/P. Śródecki

- Aniołki: D. Drożyńska, W. Borowiak, A. Smól, O.Wolska, D.Gramza

- Diabły: B. Pigla, S. Adamek, A. Ławniczak

- Murzyni: J. Skotnicki, P. Ciachurski, A. Tamer, D. Frankowski, 

                    D. Wojciechowski, M. Krzyżaniak

- Chór: N. Chatłas, P. Krause, I. Mańczak, Z. Ziółkowska, W. Majda, G. Lipka,

               K. Bugaj,  J. Nowak,  A. Żybura

Dziękujemy także: K.Figlerowicz,M.Fabiś, M.Skodule, N.Bukowskiej, P.Pawlakowi, B.Pawlaczykowi, P.Wojciechowskiemu,D.Markowskiemu, K.Kwiekowi, B.Przysło oraz wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu jasełek.

 Opiekunowie:  J. Bronikowska- Szot, M. Kulikowska

 

{videobox}NvFqk1SBWWk{/videobox}


Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 168

Wczoraj 652

W tygodniu 4046

W miesiącu 11382

Od początku 2019 roku 33517

Czy oglądałeś nasze programy nadawane w TV18? ZAPRASZAMY!

Wejdź na stronę naszej telewizji. Wejdź!

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, klikając >> OK << zgadzasz się, że używamy plików cookie.

Jeżeli chcesz przeczytać nasze informacje o zasadach Rodo wybierz przycisk >> RODO <<.

OK RODO
Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech