Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Pt10październik201410:07
Information
Projekty miedzyszkolne
Joanna Juszczyk
2383 hits
WeduM to filmowy program edukacyjny

 

 

 WeduM - filmowy program edukacyjny

Od tego semestru klasy II LA, II DS i II GA wezmą  udział w nowym projekcie edukacyjnym , który został stworzony we współpracy Kina Rialto z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. KINOTEATR czyli opowieść o korespondencji sztuk, która umożliwia uczniom pogłębienie wiedzy na temat sztuki filmowej i teatralnej, a także interpretowania oraz rozumienia środków przekazu stosowanych na ekranie oraz scenie. Iść do kina? A może lepiej do teatru? Teraz nie trzeba już rozwiązywać tego artystycznego dylematu.
       WeduM to filmowy program edukacyjny skierowany do uczniów wszystkich grup wiekowych. Obejmuje cykl ośmiu spotkań w ciągu roku szkolnego w ramach zaproponowanej przez nas tematyki. Każda organizowana w kinie lekcja składa się z: prelekcji multimedialnej wygłoszonej przez wykształconą w zakresie wiedzy o filmie osobę, projekcji filmu oraz dyskusji po seansie. Głównym celem projektu jest realizacja treści zawartych w podstawie programowej poprzez bezpośredni kontakt ucznia z kulturą audiowizualną.
    Regularne spotkania w kinie rozbudzają w młodych widzach potrzebę kontaktu ze sztuką, a także zachęcają ich do samodzielnego poszerzania wiedzy o kulturze i rozwijania swoich filmowych pasji.
    Program obejmuje cztery spotkania w półroczu szkolnym.

 

 

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech