Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Tekst zostanie przeczytany po zaznaczeniu fragmentu do przeczytania Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Średnia 0.00 (0 Votes)
Śr21maj201416:48
Information
Projekty miedzyszkolne
Koordynator projektu – Żaneta Siberna-Wolitzki
1893 hits
II EDYCJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO „I TY MOŻESZ KIEDYŚ ZOSTAĆ GEODETĄ” (GALERIA)

 30 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Geodezyjno Drogowych po raz drugi został przeprowadzony międzyszkolny projekt edukacyjny  - „I  TY KIEDYŚ MOŻESZ ZOSTAĆ GEODETĄ”, w ramach którego odwiedzili nas uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 54 i 56 w Poznaniu.

   Po ciepłym przywitaniu w sali geodezyjnej, goście zostali podzieleni na grupy i przez trzy godziny lekcyjne pracowali w różnych zespołach warsztatowych.            
        W trakcie pierwszej części spotkania pani profesor Anna Grzesiak w nietuzinkowy sposób opowiedziała gimnazjalistom historię powstania ZSGD - szkoły z tradycjami.  Młodzież miała możliwość obejrzenia nietypowych zdjęć, starych dokumentów, a nawet kopii świadectw pierwszych absolwentów…
Następnie naszym gościom  przedstawiono prezentację multimedialną w wersji angielsko-polskiej - poświęconą  patronowi naszej szkoły - Rudolfowi Modrzejewskiemu, którą komentowali uczniowie z klasy I GA technikum geodezyjnego:  Daniel Frankowski i Tamer Adas.
     W dalszej części warsztatów uczniowie  z poznańskich gimnazjów rywalizowali ze sobą  w zespołach rozwiązując niełatwy quiz biograficzny o wielkim budowniczym mostów -Rudolfie Modrzejewskim  i odpowiadali na pytania zadawane przez panie profesor: Żanetę Siberna-Wolitzki i Annę Grzesiak.  Najlepsze drużyny zostały nagrodzone słodkimi niespodziankami. 
     Na koniec pierwszego bloku warsztatów, młodzi ludzie mieli możliwość porozmawiania  o specyfice naszej szkoły i przedmiotach tu nauczanych - zarówno z uczniami pierwszej klasy  technikum geodezyjnego, jak i ze świeżo „upieczonym” absolwentem ZSGD – Marcinem Silskim, który w oryginalny sposób przedstawiał zainteresowanym zawiłości pomiarów geodezyjnych i odpowiadał na trudne pytania najbardziej dociekliwych uczniów. Ta część spotkania zakończyła się oglądaniem instrumentów geodezyjnych, znajdujących się w szklanych gablotach  unikatowego muzeum geodezyjnego.
     Na II część warsztatów złożyła się projekcja  filmu dokumentalnego o najpiękniejszych mostach świata - połączona z niezwykle pasjonującym wykładem pana prof. Mariusza Kaczmarka na temat budowy mostów,  skomplikowanych obliczeń matematycznych i… największych katastrof budowlanych w tej dziedzinie nauki.
     Ostatnia – III - część warsztatów – najbardziej ekscytująca ! - została przeprowadzona przez pana profesora Leszka Zawilskiego.  Na wstępie nasi goście mieli możliwość przypomnienia sobie różnorodnych pojęć geograficznych i wykorzystania skali do rozwiązywania  zadań geodezyjnych. W części praktycznej mogli - pod czujnym okiem pana profesora – poznać codzienną pracę geodety, obejrzeć, dotknąć i  wykorzystać sprzęt geodezyjny podczas prac w terenie...
     Na koniec uczestnicy otrzymali symboliczne dyplomy ukończenia „ekspresowego” szkolenia geodezyjnego w ZSGD.
        Podobnie jak w ubiegłym roku, projekt - „I TY MOŻESZ KIEDYŚ ZOSTAĆ GEODETĄ” został także i teraz entuzjastycznie przyjęty przez społeczność szkolną poznańskich gimnazjów, które zadeklarowały chęć współpracy z naszą szkołą w kolejnych latach. Pozostaje nam zatem żywić nadzieję, że spora część trzecioklasistów, którzy brali udział  w projekcie, od września zasiądzie w ławkach ZSGD, aby się kształcić w zawodzie geodety…

Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta.   Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Zaznaczając fragment tekstu, klikając na pojawiający się głośnik, lektor go przeczyta. Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech

Statystyki strony

Dzisiaj odwiedziło nas osób 619

Wczoraj 1172

W tygodniu 2829

W miesiącu 27468

Od początku 2019 roku 503642

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nacinij głośnik a usyszysz tekst! Moduł do czytania tekstu firmy: GSpeech